PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟

علی فلاحعلی فلاح
PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟

PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟

PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟ هر گیمر با یک انتخاب روبرو است: رایانه شخصی ، کنسول یا هر دو. بحث درباره اینکه کدام یک بهتر است کدام یک ارزان تر است ، بهترین تصاویر را دارد یا بهترین رقابت چند نفره را دارد؟ اگر می خواهید بین خرید یک کنسول یا رایانه شخصی تصمیم بگیرید ، ما هر بخش از بحث رایانه در مقابل کنسول را تجزیه خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است.

سه چیزی که باید در نظر بگیرید

چه بخواهید از یک کنسول و چه از رایانه شخصی استفاده کنید ، نکته مهم این است که از بازی لذت ببرید. ملاحظاتی مانند بودجه ، مهارتهای فنی و به روزرسانی های موجود در تصمیم گیری در مورد نحوه لذت بردن از بازی نقش دارند.

بودجه

گیمرهای رایانه ای و کنسولی هر دو دردسر خود را دارند، اما آنچه که به نظر می رسد و اندازه گیری شده است برای هر گروه متفاوت است. برای یک گیمر کنسول ، هزینه ها به طور کلی محدود به خرید کنسول ، کنترلرهای اضافی ، بازی ها و شاید پاس های چند نفره آنلاین می شوند. برای یک گیمر رایانه ای ، گزینه های متنوعی وجود دارد ، اما هر گیمر رایانه شخصی دارای دستگاه ساخته شده مخصوص خود نیست.

از آنجا که چنین مقدار گسترده ای از امکانات و تفاوت ها در ارزش درک شده وجود دارد ، نمی توان گفت که رایانه های شخصی یا کنسول ها مقرون به صرفه تر هستند. کاملاً به فرد بستگی دارد. میزان شخصی سازی و کارایی مورد نظر شما اندازه ای برای بودجه موردنظر شما را تعیین می کند تا بتوانید بستر مورد نظر خود را بدست آورید.

مهارتهای فنی

به طور کلی ، گیمرهای PC باید مهارت فنی بیشتری نسبت به گیمرهای کنسولی داشته باشند. اگرچه می توان با افزودن سخت افزار جدید ، یک کنسول را تغییر داد اما ضروری نیست. گیمرهای کنسول باید بتوانند به روزرسانی بازی های خود را نصب کنند. گیمرهای رایانه شخصی حتی اگر یک رایانه بازی از پیش ساخته خریداری کنند ، حداقل به مهارت فنی نیاز دارند. و با مهارت های فنی ، منظور ما توانایی نوشتن کد HTML نیست ، بلکه توانایی راه‌اندازی رایانه با یک مفهوم کلی از نحوه عملکرد آن است. یک گیمر PC همچنین ممکن است بخواهد اجزای سخت افزاری را ارتقاء داده و درایورهای جدید را برای این مؤلفه ها نصب کند ، که این امر نیاز به یک سطح مهارت متوسط ​​دارد. مواردی زیر را هم درباره اینکه PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟ لازم است بدانید.

ارتقاء

می توان سخت افزار جدیدی را به یک کنسول با حداقل سطح مهارت فنی اضافه کرد. با داشتن رایانه شخصی ، بروزرسانی ها می توانند بسیار گسترده تر باشند. هر مؤلفه سخت افزاری را می توان به همراه سایر ویژگی های دیگر مانند کیس سیستم به روزرسانی کرد.

مزایای بازی کنسول

کنسول ها نسبت به رایانه های شخصی دارای مزایایی هستند ، استفاده از آنها بسیار آسان است ، نیازی به ارتقاء ندارند ، بسیاری از دوستان شما کنسول نیز دارند ، بنابراین بازی با دوستانتان آسان است ، به طور کلی آنها ارزان تر هستند و کنترل کننده های بی سیم به شما امکان می دهند تجربه فعال تر داشته باشید.

کنسول ها ساده ، آسان برای استفاده و هزینه کمتری هستند.

بسیاری از گیمرها بازی با کنسول را انتخاب می کنند زیرا برای تنظیم و نگهداری آسان طراحی شده اند.هیچ وقت ساخت و مهارت های فنی لازم برای شروع تفریح ​​وجود ندارد.
اگرچه هزینه های نسبی کنسول ها و رایانه های شخصی قابل بحث است ، اما به طور کلی کنسول ها هزینه کمتری نسبت به رایانه های شخصی دارند. به علاوه ، کنسول های جدیدتر را می توان برای پخش فیلم ، نمایش تلویزیونی و موسیقی استفاده کرد .

PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟

لازم نیست سخت افزار را ارتقا دهید

شما می توانید بازی های خود را بدون نگرانی در مورد اجزای سخت افزاری منسوخ ادامه دهید. بر خلاف بازی با رایانه شخصی ، که با پیشرفت بازی های PC به ارتقاء نیاز دارید ، کنسول ها توسط سازنده با تجهیزات مورد نیاز سیستم ساخته می شوند. با این حال ، سازندگان کنسول مطابق با پیشرفت فناوری ، کنسول های جدیدی را منتشر می کنند ، بنابراین همچنان خطر عدم پشتیبانی کنسول های قدیمی برای بازی های جدید وجود دارد. زمان جایگزینی بین نسخه های جدید کنسول بستگی به سازنده دارد. بنابراین ، گیمرهای کنسول باید هنگام بروزرسانی جدیدترین سیستم ، در نظر بگیرند که آیا به روزرسانی می شود یا خیر.

علاوه بر این ، بسیاری از گیمرهای کنسول با گذشت زمان ، مجموعه ای از کنسول ها را برای بازی در سیستم ها دارند. عدم سازگاری به عقب یا امکان بازی کردن بازی های منتشر شده برای کنسول های نسل قبلی در دستگاه های نسل جدید ، به این معنی است که بازیکنان اغلب مجبور به ارتقا هستند.

بازی را به گروه ها منتقل می کند ، از جمله بهبود چند نفره

بیشتر دوستان شما سیستم کنسولی نیز دارند. جمع کردن دوستان برای بازی آسان است و کنسول ها برای بازی های چند نفره تنظیم شده اند.

بازی های رایانه ای تاریخی به عنوان بهترین عملکرد چند نفره آنلاین خود شناخته شده اند. با این حال ، کنسول ها از آن زمان قصد داشته اند تا با پیشرفت در ارتباطات درون بازی و اشتراک گذاری بازی های آنلاین بهبود یابند که این برای بازی با دوستان بسیار عالی است. اگر این بازی چند نفره با دوستانی است که به آنها علاقه دارید ، باید در نظر بگیرید که دوستان خود در کدام سیستم بازی می کنند ، زیرا چند کنسول و بازی از قابلیت cross-platform پشتیبانی می کنند.

 Console gaming

عنوانهای اختصاصی کنسول

درست است که برخی از بازی ها برای رایانه های شخصی در دسترس نیست ، بلکه به صورت انحصاری کنسول باقی می مانند. قبل از انجام کنسول ، در نظر بگیرید که کدام سیستم ها بازی های مورد علاقه شما را ارائه می دهند ، زیرا همه کنسول ها محدوده بازی های مشابهی را ارائه نمی دهند.

کنترلرهای بی سیم

کنترلرهای بی سیم به شما امکان می دهند در هنگام بازی فعال تر باشید. بسیاری از کنسول ها بازی هایی دارند که فعالیت بدنی و مهارت های شما را افزایش می دهد.

مزایای استفاده از بازی های PC

رایانه های شخصی مزایای مختلفی دارند ، شما می توانید رایانه شخصی خود را سفارشی کنید ، تصاویر واضح تر و واقعی تر هستند ، لوازم جانبی دقیق تر از یک کنسول هستند و می توانید بازی های خود را تغییر دهید.

می توانید سخت افزار PC را شخصی سازی کنید

با ساخت رایانه بازی شخصی خود می توانید انتخاب کنید کجا ، چه زمان و چه میزان سرمایه گذاری کنید. برخی از گیمرها برای حفظ رایانه ای بسیار سطح بالا سرمایه گذاری می کنند و ترجیح می دهند جدیدترین نسخه های بازی را در بالاترین تنظیمات ممکن اجرا کنند. در حالی که دیگران در رایانه بازی بودجه سرمایه گذاری می کنند و فقط در صورت لزوم ارتقا می یابند.

PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟

سه مؤلفه ای که گیمرها معمولاً بیشترین سرمایه گذاری و به روزرسانی را دارند عبارتند از:

واحد پردازش گرافیک (GPU) یا کارت گرافیکی که داده ها را به سیگنال هایی تبدیل می کند که به مانیتور ارسال می شوند. این داده ها سپس تصاویر یا ویدئویی را که در صفحه مشاهده می کنید ایجاد می کند.

حافظه (RAM) : جایی که اطلاعات بازی ذخیره می شود تا سریع بارگیری یا بازیابی شود. در اینجا گیمرها به میزان حافظه رم مورد نیاز خود ، فرکانس انتقال اطلاعات و سرعت (تأخیر) آن اطلاعات را در نظر می گیرند. چه چیزی باید در مورد حافظه برای رایانه شخصی بازی خود بدانید؟ بهترین حافظه بازی برای رایانه شخصی خود را پیدا کنید.

هارد دیسک یا Solid State Drive (SSD) جایی است که اطلاعات بازی ، داده ها ، برنامه ها و برنامه های دیگر در کامپیوتر به طور دائم ذخیره می شوند و در صورت لزوم بازیابی می شوند. بیشتر گیمرهای رایانه شخصی SSD را ترجیح می دهند ، زیرا سرعت بیشتری ، دوام طولانی مدت را فراهم می کند و در مقایسه با هارد دیسک HDD، مصرف برق را کاهش می دهد.

ویژوالها بهتر هستند

مسلط شدن بر این رقابت یک چیز است ، اما نکته دیگر این است که در خیره کننده ترین وضوح ممکن اتفاق بیفتد.
چه با گرافیک یکپارچه و چه با واحد پردازش گرافیک (GPU) یا کارت گرافیک ، شما می توانید کنترل کنید که تصاویر چقدر تیز هستند. در رایانه شخصی ، می توانید در یک زمان روی چندین صفحه نیز بازی کنید.

PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟

کارت و مدارهای گرافیکی رایانه

نحوه بازی کردن: لوازم جانبی بازی را کنترل کنید

بر خلاف کنسول ها ، که می تواند شیوه بازی شما را محدود کند ، کاربران PC از طیف گسترده ای از کنترلرها و موس ها برای انتخاب استفاده می کنند. گیمرهایی که به دنبال عقب نشینی و استراحت هستند می توانند مانند بسیاری از کنسول ها از آزادی کنترلرهای بی سیم ، جوی استیک و حتی فرمان برای بازی های اتومبیلرانی لذت ببرند. با این حال ، هنگامی که دقت مهم است ، کاربران PC می توانند از ماوس بازی استفاده کنند. ماوس های بازی به ویژه دقیق هستند ، به شما امکان کنترل و دقت بی نظیر در بازی های تیرانداز اول شخص را می دهد. اینها اغلب مورد علاقه گیمرهای حرفه ای است ، که نمی توانند چیزی از دقت کامل داشته باشند.

می توانید Rig یا بازی خود را دوباره تنظیم کنید

می توانید ظاهر فیزیکی رایانه شخصی خود را تغییر دهید ، و در بسیاری از بازی ها ، همچنین می توانید گیم پلی خود را با تغییر دادن بازی خود تغییر دهید. تصور کنید که حریفان را روی نقشه جدید شکار کنید یا پوسته های مختلفی را تغییر دهید تا شخصیت بیشتری به بازی خود اضافه کنید. شما اغلب می توانید حالت های دیگر گیمرها را بارگیری کنید ، بنابراین لازم نیست خودتان کار دیگری انجام دهید. این همه امکان پذیر است که شما بیشتر غرق بازی بشوید.

PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟

حالت های بازی

بازی های رایانه ای هزینه کمتری دارند

در حالی که بسیاری از گیمرها ابتدا درباره هزینه ساخت رایانه شخصی فکر می کنند ، یکی از مزایای کمتر مورد بحث در مورد رایانه های شخصی هزینه بازی های رایانه ای است. با وجود بسیاری از سیستم عامل های توزیع دیجیتالی که بازیهای رایانه ای را ارائه می دهند ، این گزینه به گیمرها امکان خرید در بازار را می دهد و بسیاری متوجه می شوند که بازیهای رایانه ای ارزان تر از نسخه های مخصوص کنسول خود هستند.

برنده؟

هنگام بررسی نبرد حماسی بین کنسول یا کامپیوتر ، مهم است که نه تنها بودجه بلکه در نظر داشته باشید که در کل به چه تجربه ای خواهید رسید. به عنوان یک گیمر ، آیا شما بیشتر نگران راحتی هستید؟ یا هزینه؟ بازی های آنلاین چند نفره؟ لذت می برید یا علاقه دارید خودتان یک کامپیوتر را ارتقا دهید؟ مهم نیست که PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟ و چه چیزی را انتخاب کنید ، نکته مهم این است که بازی کنید.

دسته بندی سایر/ آموزش مقالات
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

5 پاسخ به “PC یا Console کدام یک برای بازی بهتر است؟”

  1. به نظرم بازی با کنسول بهتر از بازی با کامپیوتر هست چون کامپیوتر خیلی دنگ و فنگ داره و آدم اذیت می شه ولی کنسول خیلی راحت تره تازه کیفیت بازیهای کنسول بهتر از کامپیوتره.کامپیوتر یکی از مزخرف ترین کنسول بازی تو جهانه??????

    1. کنسول بیشتر واسه کساییه که خیلی حوصله ندارن و فقط می خوان بازی کنن و چیز های دیگه واسشون مهم نیست اما اگه یکم فنی باشی و بودجه کافی رو داشته باشی وقت میذاری رو پی سی و در اخر نتیجه بهتری میگیری و این که میگی کیفیت بازی های کنسول بالاتره اولا ۹۹ درصد بازی هایی که برای کنسول ارائه میشن برای ویندوز هم میاد اما برعکس این کمتر اتفاق میفته دوما سخت افزار کنسول ها از فضا نیومدن که یه چیزی شبیه به همون پی سی هست ولی با کمی اختلاف سومن شما یه پیسی قدرتمند ببند و باهاش میتونی میلیون ها کار انجام بدی که بازی کردن با کیفیت بالا فقط یکی از اون هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1034+ محصولات
20437+ کاربران
103+ مطالب وبلاگ
Follow by Email
Instagram
Telegram
سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت